ЗЕЛЕНСКИ "НА ВЕЗИ" СА МАКРОНОМ: Разговарали о мировном предлогу у 10 тачака
УОЧИ годишњице избијања руско-украјинског сукоба, француски председник Емануел Макрон и његов колега украјински председник Володимир Зеленски разговарали су у недељу телефоном о могућем мировном плану и актуелној ситуацији, саопштено је из Јелисејске палате.
Фото: Танјуг/АП пхото
Тема разговора двојице лидера била је и Минхенска безбедносна конференција на којој су се лидери западних земаља обавезали да ће оснажити подршку Украјини у борби против руских снага, преноси Ројтерс.
Током свог редовног ноћног обраћања нацији, Зеленски је рекао да се захвалио француском председнику "зато што је разумео потребу Украјине да се не сме изгубити ниједна прилика, ниједна недеља за одбрану од руске агресије".
- Разговарали смо о важним одлукама које смо планирали за наредну недељу у којој се навршава цела година нашег отпора - рекао је Зеленски.
Из кабинета председника Макрона је потврђено да су двојица лидера разговарала о недавној посети Зеленског Лондону, Паризу и Бриселу.
У саопштењу Јелисејске палате се каже да је Макрон поновио да се залаже за додатну подршку НАТО-а Украјини и потврдио своју подршку Зеленском за његов мировни предлог у 10 тачака.
У данашњем интервјуу за француски недељник Журнал ди диманш, Макрон је рекао да иако Француска жели да Русија буде поражена у Украјини, Париз "не жели да Русија буде уништена".
ТО МОГУ САМО ЖЕНЕ: Видите како су сестрице штитиле инкубаторе док је земљотрес разарао Турску
Препоручујемо
"НОВИ РЕЖИМ У РУСИЈИ, НЕ ВЕРУЈЕМ": Макрон ипак не одустаје од дијалога са Москвом
17. 02. 2023. у 21:41
ДА СЛАВИНЕ УВЕК БЛИСТАЈУ: Помоћу овог трика КАМЕНАЦ се више неће скупљати (ВИДЕО)
19. 02. 2023. у 15:22
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (2)