КИЈЕВСКИ ЗВАНИЧНИК СИГУРАН: "Ми, Украјинци, уништили смо Совјетски Савез, уништићемо и Русију"

УКРАЈИНЦИ су били иницијатори распада Совјетског Савеза, изјавио је секретар Савета за националну безбедност и одбрану Украјине Алексеј Данилов.

КИЈЕВСКИ ЗВАНИЧНИК СИГУРАН: Ми, Украјинци, уништили смо Совјетски Савез, уништићемо и Русију

Фото: АП

- Са сигурношћу могу да кажем да смо управо ми, Украјинци, уништили Совјетски Савез - рекао је Данилов.

Како је истакао, у првом штрајку који је одржан у СССР-у у марту 1989. године учествовало је 176 рудара од којих су 94 били Украјинци. Управо су те демонстрације, по речима Данилова, покренуле процес распада Совјетског Савеза.

Он тврди да ће кијевски режим тако успети „да уништи и Русију као државу“.

Раније је председник Русије Владимир Путин изјавио да је Запад покушао да створи у Украјини енклаву за уништавање Русије због чега је Москва и покренула специјалну војну операцију. Према његовим речима, још 1991. године непријатељске земље су гајиле наде да се Русија неће опоравити од потреса и да ће се распасти. Русија је, напротив, издржала и напредовала што и даље прогања западне земље, објаснио је Путин.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: СПАШЕН ПОСЛЕ СЕДАМ ДАНА - Руски спасиоци извукли мушкарца из рушевина у Турској

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је дубока операција - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је "дубока операција" - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ЗАПАДНИ медији и стручњаци данима уназад предвиђају да би се полуострво Крим могло вратити под украјинску контролу, јер је Украјина прекинула руске линије снабдевања.

06. 06. 2026. у 08:59 >> 08:59

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ЦЕО ИЗРАЕЛ У ШОКУ: Не може да верује шта се дешава у Тирани! (ВИДЕО)