"НИКО ОВДЕ НЕ ЖЕЛИ СУКОБ" Бела кућа поново о "шпијунском балону" - Не доприноси односима између Кине и САД

Танјуг

06. 02. 2023. у 19:46

БЕЛА кућа саопштила је данас да прелет кинеског шпијунског балона над Сједињеним Државама није ничим допринео побољшању ионако напетих односа САД са Пекингом.

НИКО ОВДЕ НЕ ЖЕЛИ СУКОБ Бела кућа поново о шпијунском балону - Не доприноси односима између Кине и САД

Фото: Stefani Reynolds/Pool Photo via AP

Портпарол Беле куће за националну безбедност Џон Кирби рекао је да ће амерички званичници правовремено најавити кад ће државни секретар Ентони Блинкен отпутовати у Пекинг, што је одложено због балона који је уочен изнад САД, преноси Ројтерс.

- Нико овде не жели сукоб - рекао је Кирби.

Америчка Савезна управа за авијацију саопштила је раније да је привремено забранила цивилне летове у кругу од 260 квадратних километара изнад Атлантског океана и око обале Јужне Каролине у циљу “националне безбедности”, потенцијално припремивши ситуацију за обарање наводног кинеског шпијунског балона.

Портпарол кинеског Министарства спољних послова саопштио је да је балон цивилни и да се користи у метеоролошке и друге научне сврхе, као и да је непланирано скренуо са предвиђеног курса.
 

БОНУС ВИДЕО: 

ЈЕЗИВО: Зграда у Турској пада као кула од карата

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (1)

БОГ МЕ СПАСИО НАЈГОРЕГ: Аутобус висио над литицом, Босиљчић умало страдао на велики празник - Велику Госпојину славим као други рођендан