БРИТАНСКИ АВИОНИ ПРЕВИШЕ СЛОЖЕНИ ЗА УКРАЈИНЦЕ: Лондон нема намеру да шаље своје “ратне птице” Кијеву, засада
БРИТАНСКЕ власти нису донеле коначну одлуку о немогућности пребацивања борбених авиона у Украјину, али у овом тренутку сматрају исправним приступом да се уздрже од њихове испоруке, изјавио је британски министар одбране Бен Волас.
Фото: Танјуг/АП
Шеф британског Министарства одбране је додао да су британски ловци веома софистицирани и да можда нису применљиви у Украјини.
-Оно што им сада требају су оклопна возила и тенкови... Мислим да морамо да будемо сигурни да ће (борци) бити следећи услов за победу у бици, рекао је Волас.
Раније је лист Евнинг Стандард, позивајући се на представника британског премијера Ришија Сунака, пренео да Лондон сматра неприкладним слање борбених авиона у Украјину.
Медији су раније пренели да поједини представници америчке администрације лобирају за пребацивање борбених авиона Ф-16 украјинској војсци. Амерички председник Џо Бајден је претходно одговорио са „не“ на питање новинара да ли ће Ф-16 бити испоручени украјинској војсци. Истовремено, француски председник Емануел Макрон рекао је у понедељак да не искључује могућност испоруке авиона Украјини. Медији су писали и да Париз проучава захтев Кијева за обуку украјинских пилота.
Препоручујемо
ВАГНЕР ПОБЕДИО МОЦАРТА? Америчка плаћеничка група престала да “обучава” украјинске трупе
01. 02. 2023. у 18:49
РУСКЕ ДИПЛОМАТЕ УПОЗОРАВАЈУ: Западне земље стварају ризик од сукоба нуклеарних сила
01. 02. 2023. у 20:10
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)