МОЋНИ ИСКАНДЕРИ У ЛУКАШЕНКОВИМ РУКАМА: Белоруска војска спремна за руковање ракетним системима (ВИДЕО)

Novosti online

01. 02. 2023. у 22:23 >> 02:14

БЕЛОРУСКА војска почела је самостално да користи оперативно-тактички ракетни систем „искандер“, саопштило је Министарство одбране Белорусије.

МОЋНИ ИСКАНДЕРИ У ЛУКАШЕНКОВИМ РУКАМА: Белоруска војска спремна за руковање ракетним системима (ВИДЕО)

Фото: Јутјуб/Принтскрин/Military Plus

Белоруски војници које ће руковати „искандерима“ завршили су обуку у сарадњи са Центром за војну обуку Оружаних снага Русије.

-По завршетку теоријског дела обуке, они су прошли и практичну обуку на белоруским полигонима, додао је начелник ракетних снага и артиљерије белоруске војске, пуковник Руслан Чехов.

Како је додао, Белорусија располаже са довољно ракета за систем „искандер“ које јој омогућавају „да изврши било који задатак на удаљености до 500 километара“.

-У саставу ракетних снага Оружаних снага Белорусије недостајао је управо такав систем – систем који је у стању да извршава задатке на удаљености већој од 300 километара, рекао је Чехов.

У децембру 2022. године председник Белорусије Александар Лукашенко саопштио је да су системи С-400 и „искандер“ ступили на борбено дежурство. Како је истакао, Белорусија је купила од Русије довољан број ракетних система „искандер“ и противваздушних ракетних система С-400 „тријумф“.

sputnikportal.rs

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

ЗАШТО НИСАМ НИШТА ПОТПИСАО? Председник објаснио: Радићемо на имплементацији до наших црвених линија

ЗАШТО НИСАМ НИШТА ПОТПИСАО? Председник објаснио: Радићемо на имплементацији до наших црвених линија

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић објаснио је због чега није потписао ништа, али да је Србија спремна да ради на имплементацији до својих црвених линија.

19. 03. 2023. у 11:19

Коментари (1)

ПРИГОЖИНОВО ДРАМАТИЧНО ПИСМО ШОЈГУУ: Украјинци спремају велики напад на Бахмут, хоће да одсеку Вагнеровце