ЖЕЛИ НАТО ПВО СИСТЕМЕ: Министар одбране Словачке хоће заштиту неба савезника
СИСТЕМИ противваздушне одбране савезника из НАТО-а могли би да буду распоређени у Словачкој, а тренутно распоређени системи Патриот неће отићи пре него што буду први замењени, изјавио је данас словачки министар одбране Јарослав Нађ.
Фото Танјуг/АП
Он је говорио током дебате у словачкој скупштини о предлогу споразума о присуству страних оружаних снага држава НАТО на тлу Словачке, када је објаснио да дозвола за присуство страних војника у Словачкој треба да буде проширена на оружане снаге свих земаља НАТО, а да број до 3.000 војника остане исти, пренео је ТАСР.
-Током марта очекујемо одлазак Патриота који је обезбедио САД, рекао је Нађ и додао да се до тада очекује да ће систем ПВО из Италије бити постављен као замена.
Циљ закона је да се убрза способност реаговања и олакша замена контингената.
Посланик и председник странке Смер - социјалдемократија Роберт Фицо захтевао је информације о стању војне опреме у Словачкој и заштити ваздушног простора Словачке.
Фицо је питао о стварном техничком стању ПВО система С-300 који је Словачка послала Украјини, јер је желео да зна како је могуће да систем помаже у одбрани Украјине када га је Министарство одбране назвало неоперативним.
Он је такође захтевао да сазна право стање заштите ваздушног простора Словачке, уколико буду уклоњене две постојеће батерије противваздушне одбране и колико дуго ће словачки ваздушни простор бранити пољски и чешки авиони.
Поред тога, Фицо је питао када ће пошиљка од 14 тенкова Леопард из Немачке бити испоручена у Словачку, због замене пешадијских војних возила поклоњених Украјини, као и да ли ће ти тенкови морати на ремонт.
Препоручујемо
ВАГНЕР ПОБЕДИО МОЦАРТА? Америчка плаћеничка група престала да “обучава” украјинске трупе
01. 02. 2023. у 18:49
НЕМАЧКИ МИНИСТАР ОДБРАНЕ ЈУРИ НА ЛЕОПАРДУ 2: Када ће почети и какава ће бити обука украјинских снага (ВИДЕО)
01. 02. 2023. у 18:04 >> 18:21
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)
Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.
16. 06. 2026. у 12:22
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
ТЕШКА БОРБА ЗА ЖИВОТ НАШЕГ СЛАВНОГ МУЗИЧАРА: "Рак ми гризе кости, проширио се на цело тело, молим вас - помозите да преживим"
"МОЛИМ вас, вратите ми ону доброту коју сам годинама делио са вама, донирајте одмах и помозите ми да преживим."
20. 06. 2026. у 16:23
Коментари (0)