НАПАД КАТАНОМ У ЦРКВИ: Убијена једна, рањене четири особе у Шпанији

ЈЕДНА особа је погинула данас, а четири су рањене након што је мушкарац са катаном (самурајски дворучни мач) упао у цркву у у месту Алхерсирас у региону Кадиз у Шпанији.

НАПАД КАТАНОМ У ЦРКВИ: Убијена једна, рањене четири особе у Шпанији

Фото: Shutterstock

Погинуо је црквени радник, док је тешко повређен парох капеле Сан Исидро, преноси Мундо.

Национална полиција Шпаније саопштила је да је осумњичени за напад ухапшен.

За сада нису познати мотиви напада.

Према писању листа, мушкарац мароканског порекла ушао је наоружан у капелу Сан Исидро, која се налази у једном од најпопуларнијих квартова у граду, и након свађе ранио је парохијског свештеника катаном.

После тога је отишао у главни градски храм, цркву Нуестра Сењора де ла Палма где је убио радника цркве.

Полиција наводи, да није искључено да је још неколико особа повређено у нападу.

У међувремену, наводи се, полиција је оградила градски трг Плаза Алта, најцентралнију тачку општине Алхесирас где је дошло до напада.

sputnikportal.rs

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

ДАНИ ПОЉА ШЕЋЕРНЕ РЕПЕ: Суноко окупио произвођаче