ПЈОНГЈАНГ ЗАТВОРЕН НА ПЕТ ДАНА": Грађани не смеју да напуштају домове због "неодређене респираторне болести"
ГЛАВНИ град Северне Кореје Пјонгјанг затворен је на пет дана због неодређене респираторне болести, преносе данас јужнокорејски медији позивајући се на обавештење севернокорејске владе.
Фото: АП
У обавештењу севернокорејске владе не помиње се ковид 19, али се наводи да су становници Пјонгјанга морали да остану у домовима до краја недеље и да се подвргавају контроли температуре више пута дневно, наводи јужнокорејски Ен-Ка њуз, а преноси Ројтерс.
Према истом извору, становништво прави залихе јер се очекује увођење строжих мера.
Засад се не зна да ли ће и у другим деловима Северне Кореје бити или су већ уведена слична ограничења кретања становништва.
Северна Кореја је прошле године пријавила прву епидемију ковида 19, али је до августа прогласила победу над вирусом. Ипак, никада није потврдила колико је људи заражено корона вирусом.
Државна новинска агенција КЦНА саопштила је у уторак да је град Кесонг, који се налази у близини границе са Јужном Корејом, појачао јавну кампању комуникације "како би сви запослени добровољно поштовали антиепидемијске прописе у раду и животу".
Препоручујемо
НИКО НИЈЕ НЕДОДИРЉИВ: Севернокорејски дрон летео изнад председничке канцеларије у Сеулу
05. 01. 2023. у 08:12
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)