"ЈА НЕ ЗАУСТАВЉАМ КРВАРЕЊЕ, ВЕЋ ПРОЛИВАМ КРВ НЕПРИЈАТЕЉА": Шефа "Вагнера" упоредили са Распућином, стигао суров одговор

Новости онлине

23. 01. 2023. у 12:04

ОСНИВАЧ приватне руске војне компаније "Вагнер" Јевгениј Пригожин одговорио је на поређења између њега и монаха Распућина, који је лечио сина последњег руског цара од хемофилије, рекавши да његов посао није да зауставља крварење, већ да пролива крв руских непријатеља, пише Ројтерс.

ЈА НЕ ЗАУСТАВЉАМ КРВАРЕЊЕ, ВЕЋ ПРОЛИВАМ КРВ НЕПРИЈАТЕЉА: Шефа Вагнера упоредили са Распућином, стигао суров одговор

Фото: Профимедиа/Илустрација

Лист Фајненшел тајмс објавио је током викенда да Пригожин има све већи утицај на Кремљ и упоредио га са православним монахом Григоријем Распућином, који је имао значајан утицај на последњег руског цара Николаја Другог и његову супругу царицу Александру.

- Нисам баш упознат са животом Распућина, али колико знам, он је молитвама заустављао крварење младог принца - пренела је Пригожинова прес-служба, позивајући се на чланак.

- Нажалост, ја не заустављам крварење. Ја проливам крв непријатеља наше домовине. И то не молитвама, већ директним контактом са њима.

Пригожин је рекао да су поређења "апсолутно јасна", и да своју улогу види у враћању својеглавих западњака "у ред".

- Када се деца упуштају у несташлуке, покушавају да привуку пажњу свог оца разним неочекиваним триковима. Све што Американци морају да ураде је да дођу код тате, замоле за опроштај и наставе да се понашају нормално - написао је он.

БОНУС ВИДЕО: Дејство руске војске на фронту код Изјума

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (2)

ТОТАЛНИ ОБРТ! Партизан демантовао да је потписао уговор са Пењаројом