ТОПОВСКО МЕСО ПРОТИВ РУСИЈЕ: Бивши председник Молдавије открио каква судбина чека ту земљу

ПРЕДСЕДНИЦА Молдавије Маја Санду по наредби западних земаља покушава да угура земљу у НАТО иако је народ против тога, изјавио је бивши молдавски лидер Игор Додон.

ТОПОВСКО МЕСО ПРОТИВ РУСИЈЕ: Бивши председник Молдавије открио каква судбина чека ту земљу

Фото: AP Photo/Roveliu Buga/Јутјуб/One Man Wolf Pack

Како је рекао, жеља народа је да се неутралност Молдавије очува јер нико не жели да постане топовско месо у борби Алијансе против Русије.

- Маја Санду наставља са угуравањем земље у НАТО упркос чињеници да је неутралност земље записана у Уставу и против воље народа. Она то чини по наредби западних земаља против интереса своје земље, против суверенитета и територијалног интегритета и независности Молдавије - написао је Додон на Телеграму.

У молдавском Уставу стоји да земља има неутрални статус, иако од 1994. године сарађује са НАТО у оквиру индивидуалног плана партнерства.

Према последњим испитивањима јавног мњења, већина грађана Молдавије је против уласка у састав Северноатлантске алијансе.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: "ГРАД" ОПЕТ У АКЦИЈИ - Погледајте дејство руског вишецевног бацача

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.

14. 07. 2026. у 19:45

Коментари (1)

СТИГЛА НОВА ЗАБРАНА: После Аленовог, отказан и концерт Џенана Лончаревића у Босни - огласили се организатори