ПРАВИ РАТ НА УЛИЦАМА ПАРИЗА: Жесток окршај полиције и демонстраната током протеста против пензионе реформе (ВИДЕО)

Новости онлајн

20. 01. 2023. у 09:01

ВИШЕ од милион људи учествовало је јуче на протестима у Француској против планова за реформу пензионог система, саопштило је Министарство унутрашњих послова.

ПРАВИ РАТ НА УЛИЦАМА ПАРИЗА: Жесток окршај полиције и демонстраната током протеста против пензионе реформе (ВИДЕО)

Фото: Принтсцреен/Твиттер/@TaranQ

У Паризу је на протестима учествовало 80.000 људи, пренео је Ројтерс.

Током простеста у престоници Француске дошло је до жестоких окршаја полиције и демонстраната. 

Слике и снимци насиља са париских улица преплавили су друштвене мреже. 

Док се одлучује о програму реформи пензионог система који је предложио француски председник Емануел Макрон, синдикати организују масовне штрајкове и протесте због намере да се помери старосна граница за одлазак у пензију за две године, уместо 62 на 64.

Саобраћај је био обустављен у Француској, а школе и друге јавне установе биле су затворене, док је на аеродрому Орли у Паризу сваки пети лет био отказан.

Француски синдикат ЦФДТ позвао је на нове штрајкове и протесте 31. јануара против владиних планова за реформу пензионог система, јавила је БФМ ТВ.

БОНУС ВИДЕО: 

ЗА ЈАЧУ КОНТРОЛУ РУСИЈЕ: Нови НАТО "авакси" слетели на аеродом у Румунији

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (3)

ХРВАТИ ОПЕТ ЗГРОЗИЛИ СВЕТ: Ево шта су сад урадили навијачи у Хрватској (ФОТО)