БЕЛА КУЋА ПОРУЧУЈЕ: Патриоти неће бити довољни Украјини за одбрану од руских ракета и авиона
ИСПОРУКА ПВО система Патриот неће бити одговор на све потребе Украјине у овој области, признао је Џон Кирби, координатор стратешких комуникација Савета за националну безбедност Беле куће.
Фото Танјуг/АП
Он је напоменуо да батерија Патриота „сама по себи неће бити одговор на све потребе Украјине у противваздушној одбрани“.
Неће бити оперативан брзо, рекао је Кирби, пошто је украјинска војска тек почела да учи како да користи систем.
фото: (AP Photo/Manuel Balce Ceneta)
Сједињене Државе не знају колико је ПВО система Патриот Украјини потребно, али сматрају да су испоруке система ПВО приоритет у помоћи Кијеву, рекао је у среду Џон Кирби, координатор за стратешку комуникацију у Савету за националну безбедност Беле куће.
Кирби је додао да ће за испоруку система противваздушне одбране Украјини бити потребно време повезано са обуком украјинске војске за рад са Патриотом.
Раније је Пентагон известио да ће украјинска војска развити Патриот у бази у Оклахоми. Американци очекују да за неколико месеци припреме украјинску војску за употребу и одржавање система Патриот, чија је прва батерија укључена у најновији пакет помоћи Кијеву.
Препоручујемо
АМЕРИКАНЦИ О РУСКОМ РОБОТУ: “Маркер” у Украјини, али не у тешким борбама (ВИДЕО)
18. 01. 2023. у 19:29 >> 01:13
РАТ У УКРАЈИНИ: Жестоке борбе код Кремне; Пентагон не да Кијеву тенкове; Дуда - Хоће ли Кијев преживети? (ВИДЕО)
18. 01. 2023. у 07:40 >> 01:27
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)