ЕУ ГУРА НОС ТАМО ГДЕ ЈОЈ НИЈЕ МЕСТО: Стано против одликовања Путина
ЕВРОПСКА унија (ЕУ) осуђује одлуку власти у босанскохерцеговачком ентитету Република Српска (РС) да руског председника Владимира Путина одликују орденом Републике Српске, поручио је портпарол Уније Петер Стано.
Фото: ЕПА
- У ЕУ нема места одликовању и награђивању политичара који налажу уништавање суседне државе и убијање њеног народа. То свима мора бити јасно, а ова одлука руководства Републике Српске је жалосна и погрешна - оценио је Стано 9. јануара.
Подсетивши да је руски председник директно одговоран за илегалну агресију на Украјину, те да се по његовим наређењима убијају украјински цивили и уништава украјинска цивилна инфраструктура, Стано је нагласио да стављање на страну Путина "изолује Републику Српску и њено руководство на међународном плану".
Председник РС Милорад Додик доделио је 8. јануара Владимиру Путину орден РС на огрлици.
Поводом 9. јануара, Дана РС, ово признање Путину додељено је за "патриотску бригу и љубав према РС".
Препоручујемо
НЕМЦЕ ОЧЕКУЈЕ КУЛТУРОЛОШКИ ШОК: Зелени желе да учврсте ислам у војсци и друштву
23. 03. 2026. у 15:04
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (4)