НОВА ПРАВИЛА У ТУРСКОЈ: Ердоган укинуо старосну границу за одлазак у пензију

ТУРСКИ председник Реџеп Тајип Ердоган укинуо је данас старосну границу за одлазак у пензију чиме је одмах омогућено пензионисање више од два милиона радника.

НОВА ПРАВИЛА У ТУРСКОЈ: Ердоган укинуо старосну границу за одлазак у пензију

Фото: Милена Анђела

Претходно је у Турској старосна граница за одлазак у пензију за жене била 58 година, а за мушкарце 60 година.

Није познато колики ће трошак за државу представљати нови систем, али је Ердоган навео да 2,25 милиона људи може одмах да оде у пензију. У Турској тренутно има 13,9 милиона пензионера.

Синдикати у протеклих неколико година протестују због минималне старосне границе за одлазак у пензију и траже да радници треба да испуне обавезни број година радног стажа да би се пензионисали, преноси Ројтерс.

Аналитичари сматрају да ће овај потез помоћи Ердогану да оствари веома добре резултате на изборима заказаним за јун.

БОНУС ВИДЕО: "УРАГАН" ПОНОВО У АКЦИЈИ: Снимци Министарства одбране Русије

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

Коментари (0)

ЛУДИЛО МУНДИЈАЛА: ФИФА продаје траву!