ГУСТ ОБЛАК ДИМА ПРЕКРИО ЧИЛЕ: Еруптирао вулкан, становништвно у паници (ВИДЕО)
Сигурносно упозорење издато је у Чилеу након што је еруптирао вулкан Ласкар, који се налази у Андима, при чему су настала мања подрхтавања земље.
Фото: Принтскрин/Јутјуб/PITV CALAMA NOTICIAS
Тренутно нема извештаја о штети у околном подручју, али је првобитно зелено упозорење подигнуто на жути ниво, пренео је ББЦ.
Чилеанска Национална служба за геологију и рударство (Сернагеомин) дефинише жуто упозорење као знак да је вулкан нестабилан. Национална служба објавила је да стручњаци надзиру место због мањих експлозија и појаве дима.
Становници Талабре, градића који је од вулкана удаљен око 12 километара, први пут су приметили активност јуче око поднева по локалном времену.
Упркос огромном облаку дима који је вулкан испуштао, а који се састојао од вулканског пепела и врућих плинова, сматра се да ниједна кућа није оштећена.
Власти су поставиле забрану приласка на 5 километара од кратера вулкана.
Вулкан Ласкар удаљен је 70 километара од Сан Педра де Атакаме, популарне туристичке дестинације за планинарење и пустиње Атакама, најсушнијег места на Земљи.
Препоручујемо
СМАЊЕН НИВО УЗБУНЕ: Слаби активност тренутно највећег активног вулкана на свету
11. 12. 2022. у 08:23
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)