НАЈВЕЋЕ ИЗЛИВАЊЕ НАФТЕ У ПОСЛЕДЊИХ 10 ГОДИНА: Тежак мирис се шири Канзасом, истражује се узрок

Дејана Калинић
Дејана Калинић

10. 12. 2022. у 08:18

БРОЈНЕ екипе хитних служби ангажоване су данас на чишћењу нафте која се излила из нафтовода у малој земљорадничкој заједници у Канзасу.

НАЈВЕЋЕ ИЗЛИВАЊЕ НАФТЕ У ПОСЛЕДЊИХ 10 ГОДИНА: Тежак мирис се шири Канзасом, истражује се узрок

FOTO: Tanjug/AP

Реч је о највећем изливању нафте у САД у последњих 10 година, због чега су у помоћ позване и екипе хитних служби из Мисисипија, пренео је Ројтерс.

Тежак мирис нафте осећао се у ваздуху док су трактори са приколицама довозили на место изливања генераторе и осветљење. Федерални истражни тимови су упућени на лице места да помогну да се утврди шта је тачно изазвало цурење скоро 14.000 барела сирове нафте која се транспортује из западне Канаде, потврдио је један неименовани званичник.

Оператер гасовода ТЦ Енерџи је јуче је изјавио да се разрађују планови за поново активирање овог нафтовода који свакодневно снабдева америчке рафинерије са око 622.000 барела нафте, али без прецизнијих информација када би рад нафтовода могао да се настави.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)

ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)

ИРАНСКИ Корпус исламске револуционарне гарде тврди да је јутрос лансирао балистичке ракете са експлозивним бојевим главама од једне тоне на аеродром Бен Гурион у Тел Авиву.

05. 03. 2026. у 13:12

РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?

РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?

ШПАНСКА министарка одбране Маргарита Роблес оштро је данас одбацила тврдњу генералног секретара НАТО-а Марка Рутеа да постоји "широка подршка" чланица савеза рату који амерички председник Доналд Трамп води против Ирана.

05. 03. 2026. у 12:54

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.

03. 03. 2026. у 20:21

Коментари (0)

200.000 РАЗЛОГА ЗА СЛАВЉЕ: Yettel bank прославља 200.000 Bank MAX корисника