"УЧИНИЋЕМО СВЕ ЗА ОВО": Пашињан говорио о жељи Јеревана да потпише мировни споразум са Бакуом
ЈЕРМЕНСКИ премијер Никол Пашињан потврдио је да ће Јереван настојати да потпише мировни споразум са Азербејџаном пре краја године.
Фото: UNTV via AP
- Учинићемо све за ово - рекао је Пашињан, одговарајући на питање новинара у интервјуу за Јавну телевизију Јерменије.
- Постоји опција да се потпише оквирни споразум који ће оцртати општи оквир односа без решавања свих могућих питања. Ако је прихватљиво да Азербејџан крене напред на овој опцији, онда је то сасвим могуће. Али ми ћемо дати све од себе - рекао је Пашињан.
Према његовом мишљењу, веома је важно да се заврши процес разграничења пре ступања на снагу мировног уговора како би се избегле територијалне претензије према Јерменији.
- Направили смо корак у том правцу, позивајући се на садржај Алма-Атске декларације (о стварању ЗНД – прим. аут.), сада треба да предузмемо додатне кораке - рекао је премијер.
Он је додао да је јерменска делегација у Вашингтону представила своје предлоге о мировном споразуму и да чека реакцију Бакуа .
БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ:
Препоручујемо
НОВИ ЗИД У ЕВРОПИ: Украјина гради бетонску ограду дуж границе са Белорусијом
11. 11. 2022. у 20:10
КУДА ИДУ ДИВЉЕ СВИЊЕ: Породица “незваних гостију” у шетњи хрватским градом
11. 11. 2022. у 20:04
ДА ЛИ ЈЕ СЛАНИНА ЗДРАВА? Шта садржи, да ли гоји и колико смемо да је једемо
11. 11. 2022. у 10:29
ЗЕЛЕНСКИ, МРТВИ СУ: Стравичан снимак и брутална порука, јавио се Кадиров (ВИДЕО)
ЧЕЧЕНСКИ лидер Рамзан Кадиров објавио је снимак ликвидације украјинских војника у Костјантињивки у Доњецкој области у Украјини на свом Телеграм каналу.
07. 02. 2026. у 17:05
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (0)