БЕЛОРУСКИ МИНИСТАР ОДБРАНЕ: Стране силе желе да поткопају суверенитет земље, али ми одбијамо све ударце

П. З. С. / риа.ру

11. 11. 2022. у 19:10

БЕЛОРУСКИ министар одбране Виктор Хрењин рекао је да постоје снаге које желе да униште суверенитет земље, али се она држи.

БЕЛОРУСКИ МИНИСТАР ОДБРАНЕ: Стране силе желе да поткопају суверенитет земље, али ми одбијамо све ударце

Фото: Јутјуб/ВоенТВ Беларуси/Longitudinal Videos


-И могу да констатујем као чињеницу да смо издржали све ове тестове, ми издржавамо ударац под којим је наша земља сада пала. Има снага којима се не свиђа што живимо у слободној, независној земљи, што самостално доносимо одлуке. Постоје силе које желе све то да униште. У пракси смо доказали да смо ми, људи у униформама, способни да обезбедимо независност и суверенитет наше земље, рекао је Хрењин у петак, одајући почаст командантима формација и војних јединица који су постигли најбоље резултате у њиховим делатностима.

Министар је истакао да белоруски народ полаже велике наде у униформисане људе и верује у њих.

-И уверен сам да је то заслуга овде присутних команданата. Тај тежак командни терет, одговорност која лежи на плећима свих... Посебно желим да изразим захвалност на томе што испуњавамо своје задатке и лојални свом народу, нашем председнику. И учинићемо све да не буде рата на нашој земљи, додао је шеф Министарства одбране.

БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ХРВАТСКА У ШОКУ: Ево шта су гробари из Београда урадили Бед блу бојсима, навијачима ФК Динамо Загреб! (ФОТО)