БУГАРСКИ ПАРЛАМЕНТ ГЛАСАО ЗА ИСПОРУКЕ ОРУЖЈА УКРАЈИНИ: Расправа трајала четири сата
НАКОН четири сата расправе Народна скупштина Бугарске је донела одлуку да пошаље оружје Украјини.
Фото: АП
Иницијативу су поднеле партије ГЕРБ и коалиција "Демократска Бугарска", док су је подржале још и "Наставићемо промене", "Покрет за права и слободе" и "Бугарски успон".
Против испорука оружја Украјини гласале су Бугарска социјалистичка партија и "Препород".
Раније се Украјина неколико пута обратила Бугарској са молбом да пошаље наоружање. У претходном сазиву парламента је већина партија подржала пружање војне помоћи Украјини. Међутим, Корнелија Нинова, која је тада била министарка економије, више пута је одбијала да подржи такав предлог, па чак и претила да ће њена странка, Бугарска Социјалистичка партија, изаћи из владајуће коалиције. У мају је већина посланика Народне скупштине подржала одлуку да само врше ремонт украјинске технике.
(Спутњик)
БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ
Препоручујемо
"САСТАНАК ДОЛАЗИ У ВАЖНОМ ТРЕНУТКУ" Министри спољних послова групе Г7 данас у Немачкој
03. 11. 2022. у 09:15
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење
ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.
05. 07. 2026. у 12:34
Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу "Ја волим Србију": "Тако су стајале ствари..."
ВЕСТ да би глумица Мирка Васиљевић од септембра могла да преузме водитељску улогу у квизу "Ја волим Србију", уместо досадашње водитељке Драгане Косјерине, изазвала је велику пажњу јавности.
05. 07. 2026. у 21:54
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (2)