ДМИТРИЈ МЕДВЕДЕВ: Запад има жељу за глобалним ратом
ЗАПАДНЕ државе покушавају да украјинску кризу надувају до нивоа глобалног рата употребом нуклеарног оружја.
Фото: Ekaterina Shtukina, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP/Јутјуб/WarLeaks - Military Blog
До овог закључка је дошао заменик председника Савета безбедности Руске Федерације Дмитриј Медведев.
Да би доказао своје речи, политичар је хронолошким редом анализирао главну тезу противника Москве која каже да се „не може дозволити да Русија добије рат”. Према овој логици, Кијев би требало да победи, намеравајући да поврати контролу над свим ослобођеним територијама, сматра Медведев.
Одбијање нових субјеката из Руске Федерације сматраће се претњом за постојање земље, што значи да ће постојати законски основ за употребу нуклеарног оружја.
-Шта је ово ако не директна провокација светског рата употребом нуклеарног оружја? питао је заменик председника Савета безбедности у Телеграму.
Медведев је у закључку још једном нагласио да је Запад заузео позицију ескалације сукоба. Политичар је победу Русије назвао главном гаранцијом за непостојање глобалног рата.
БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ Интезивне борбе на фронту на реци Жеребец; Уништено 40% енергетске инфраструктуре (МАПА)
01. 11. 2022. у 07:15 >> 02:59
"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)
ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.
13. 04. 2026. у 07:27
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ТРАГАЧ ИЗ "ПОТЕРЕ" СЕ СРУШИО НА ПОД УСРЕД ЕМИСИЈЕ: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (3)