БРАЗИЛ ДОБИО НОВОГ ПРЕДСЕДНИКА: Луис Инацио Лула да Силва победио на председничким изборима
ЛУИС Инацио Лула да Силва победио је на бразилским председничким изборима, преносе медији.
Foto: Tanjug
Према агенцији за истраживање јавног мњења Датафолха бивши левичарски председник Луис Ињасио Лула да Силва победио је на данашњим председничким изборима у Бразилу.
На основу 95 одсто пребројаних елекстронских гласова та агенција је прогласила победника избора, пренео је Ројтерс.
Да Силва је добио 50,7 одсто гласова бирача, док је његов ривал, актуелни председник Жаир Болсонаро освојио 49,3 процената подршке бирача.
Агенција наводи да је остао да се преброји значајан број гласова у држави Сао Пауло, упоришту Болсонара.
Према резултатима Врховног изборног суда на основу 99,17 одсто пребројаних гласова победник избора је такође Лула који је освојио 50,85 одсто подршке бирача, док је Болсонаро добио 49,15 одсто подршке бирача.
БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ
Препоручујемо
БРАЗИЛСКИ ПОЛИТИЧАР ОРУЖЈЕМ И ГРАНАТАМА НА ПОЛИЦИЈУ: "Нисам пуцао да бих неког погодио"
24. 10. 2022. у 09:02
СВЕ ГОРИ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Сирене завијају широм Израела, почео нови напад; Иран силовито удара по америчким базама (ФОТО/ВИДЕО)
ДРУГИ дан рата на Блиском истоку, пратите са нама дешавања уживо.
01. 03. 2026. у 07:31 >> 22:56
ОТКРИВЕНО КАКО ЈЕ УБИЈЕН ХАМНЕИ: Једна грешка га коштала живота, Трамп имао неочекиваног савезника
СКРИВЕН дубоко у свом бункеру, Али Хаменеи није очекивао дрзак дневни напад у самом срцу своје моћи.
01. 03. 2026. у 19:16
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (2)