ТЕХЕРАН УПЕРИО ПРСТ: Стране обавештајне службе стоје иза протеста
ИРАНСКО Министарство за обавештајне послове и Исламска револуционарна гарда тврде да иза протеста у тој земљи стоје обавештајне агенције Сједињених Америчких Држава, Велике Британије, Израела и Саудијске Арабије.
Foto: Shutterstock/Anelo
Како се наводи у заједничком саопштењу, стране обавештајне агенције су "очигледно одиграле улогу у нередима и насиљу у Ирану, с циљем да подрију безбедност у земљи", преноси Тас с.
Каже се да су већину нереда подстакли припадници израелског Мосада у сарадњи са радикалним исламским групама.
У саопштењу се стране обавештајне агенције оптужују да су у Иран послале војну и шпијунску опрему, а да је америчка служба тренирала агенте у Ирану, укључујући камермана који је први снимио Махсу Амин док је била у болници.
Протести у Ирану почели су након што је 16. септембра у затвору умрла 22-годишња Махса Амин коју је полиција за морал ухапсила због неправилног ношења хиџаба.
БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ:
Препоручујемо
РУСКИ ШАМАР ВАРШАВИ: Медведев оштро одговорио на захтеве Пољске за компензацију
29. 10. 2022. у 08:07
СУМЊА СЕ ДА ЈЕ ОВАЈ ЧОВЕК СА ЕСТРАДЕ НАРУЧИО НАПАД НА ЧОЛИНУ КУЋУ: Били пријатељи и сарадници (ФОТО)
ЈЕДАН правац истраге упућује на познато име са естраде, чека се прикупљање свих доказа.
03. 02. 2026. у 16:49
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (0)