ДЕЖЕЛУ ЧЕКА ДРУГИ КРУГ ПРЕДСЕДНИЧКИХ ИЗБОРА: У Словенији води Анже Логар испред Наташе Пирц Мусар
ПРВИ резултати председничких избора у Словенији показују да је у вођству кандидат деснице Анже Логар са 36 одсто добијених гласова испред Наташе Пирс Мусар која је добила 25 одсто гласова. Трећи је европарламентарац Милан Брглез.
Фото: Јутјуб/SDS
То значи да предстоји други круг након две седмице на којем ће се одлиучити ко ће бити наследник Борута Пахора.
Логар је дугогодишњи члан СДС-а, странке Јанеза Јанше, али је на изборе изашао самостално. У трећој Јаншиној влади био је шеф дипломатије Словеније.
На изборе је изашло 36 одсто грађана Словеније са правом гласа, који су гласали на 3183 изборна места.
БОНУС ВИДЕО: БОНД, ЏЕЈМС БОНД - Пре 60 година снимљен први филм о "агенту 007"
Препоручујемо
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (1)