ЈАК ЗЕМЉОТРЕС ПОГОДИО ТАЈВАН: Епицентар у мору код источне обале

Танјуг

08. 10. 2022. у 07:17

ЗЕМЉОТРЕС јачине 5,9 степени по Рихтеровој скали погодио је данас Тајван, саопштио је Централни метеоролошки биро Тајвана.

ЈАК ЗЕМЉОТРЕС ПОГОДИО ТАЈВАН: Епицентар у мору код источне обале

Foto: Printskrin/emsc

Епицентар земљотреса је био у мору код источне обале Тајвана.

Земљотрес се догодио на дубини од 17,9 километара и осетио се широм северних, централних и источних делова Тајвана, навео је Централни метеоролошки биро.

У престоници Тајвана, Тајпеју накратко су се заљиљале зграде, пренео је Ројтерс.

За сада нема информација о евентуалним жртвама нити причињеној материјалној штети.

Тајван се налази недалеко од споја две тектонске плоче у Јужном кинеском мору и често га погађају земљотреси.

Више од 100 људи погинуло је у земљотресу који је погодио југ Тајвана 2016. године, док је у земљотресу јачине 7,3 степена 1999. године настрадало више од 2.000 људи.

БОНУС ВИДЕО:

ПОЧИЊЕ ДА КУЉА ЛАВА: Снимци из ваздуха ерупције вулкана Стромболи

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

ДОНАЛД ТРАМП ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Иран га шокирао!