О ЧЕМУ СУ ПРИЧАЛИ МАКРОН И ЛИЗ ТРАС: Нуклеарка главна тема
БРИТАНСКА премијерка Лиз Трас и француски председник Емануел Макрон сагласили су се данас да тема наредног самита две земље идуће године у Француској буде даље обнављање билатералних односа, али и о изградњи нове нуклеарне електране у Сајзвелу у Енглеској.
Фото: AP Photo/Alastair Grant, Pool
Електрану ће градити француска компанија за изградњу нуклеарки ЕДФ, наводи се у заједничком саопштењу.
Споразум о изградњи те нуклеарке требало би да буде финализован наредних месеци, пренео је Ројтерс.
Трас и Макрон су се сагласили да повећају сарадњу у борби против илегалних миграција.
Они су оценили да је самит Европске политичке заједнице у Прагу био успешан.
Трас и Макрон су се сусрели на маргинама првог скупа Европске политичке заједнице.
Трас је пре разговора са Макроном изјавила да је он пријатељ Велике Британије, док је у августу током предизборне кампање рекла да још није одлучила да ли је он пријатељ или непријатељ.
БОНУС ВИДЕО: БОНД, ЏЕЈМС БОНД - Пре 60 година снимљен први филм о „агенту 007“
Препоручујемо
ПАКАО У ДУБАИЈУ! Иранци погодили Бурџ ел Араб, симбол луксуза и један од најпознатијих хотела на свету (ВИДЕО)
ИРАНСКИ дрон погодио је и хотел са пет звездица Бурџ ел Араб у Дубаију.
28. 02. 2026. у 23:12
ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)
ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".
28. 02. 2026. у 10:41 >> 22:21
СМЕХ ДО СУЗА: Питали Хрвате да ли знају српске речи - "Никада нећу погодити!" (ВИДЕО)
"ЛЕБЛЕБИЈА би могла бити каросерија."
27. 02. 2026. у 21:41
Коментари (0)