ЗЕЛЕНСКИ ПОСЛАО УПОЗОРЕЊЕ ПУТИНУ: "Следи оштар одговор уколико Русија припоји четири украјинска региона"
УКРАЈИНСКИ председник Владимир Зеленски упозорио је данас Русију да следи "веома оштар" одговор Кијева уколико Москва припоји четири украјинска региона након одржаних референдума на тим територијама.
Фото: Принтсцреен/УН
Саопштење које је издала канцеларија Зеленског након телефонског разговора са италијанским премијером Мариом Драгијем не односи се на сутрашњу церемонију на којој ће руски председник Владимир Путин потписати документа којима се проглашава руска анексија четири украјинска региона, пренео је Ројтерс.
- Гласови су безвредни и не мењају реалност. Територијални интегритет Украјине биће враћен. И наша реакција на признање резултата од стране Русије биће веома оштра - рекао је Зеленски.
Британска агенција наводи да није још јасно да ли је Зеленски разговарао са италијанским премијером пре или након што је Кремљ најавио сутрашњу церемонију.
Кремљ је раније данас саопштио да ће руски председник сутра на церемонији у Москви потписати документа о приступању Русији украјинских територија на којима је одржан референдум.
Путин ће током церемоније одржати говор, након чега ће се састати са лидерима самопроглашених Доњецке и Луганске Народне Републике (ДНР и ЛНР), као и Херсонске и Запорошке области у којима је од 23-27. септембра одржан референдум о приступању Руској Федерацији.
БОНУС ВИДЕО:
ДЕЛИМИЧНА МОБИЛИЗАЦИЈА У ТОКУ: Нови регрути окупљају се у Севастопољу, Кемерову и Јакутску
Препоручујемо
ПУТИН ПОТПИСУЈЕ: Сутра параф на споразуме о уласку нових територија у састав Русије
29. 09. 2022. у 12:15
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања
МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).
10. 01. 2026. у 15:08
ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда
ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.
10. 01. 2026. у 06:30
СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача
НАУЧНИЦИ упозоравају на озбиљан еколошки ризик од напуштене америчке војне базе Камп Сенчури, познате као „град под ледом“, коју је случајно поново открио НАСА-ин радар 2024. године дубоко испод леденог покривача Гренланда.
10. 01. 2026. у 15:43
Коментари (17)