ЈАК ЗЕМЉОТРЕС ПОГОДИО ТАЈВАН: Јачине је 6.5 степени по Рихтеру
СНАЖАН земљотрес јачине 6,4 степена по Рихтеру погодио је данас југоисточни Тајван, али нема извештаја о штети и нестанку струје.
Foto: Printskrin/emsc
Потрес је имао дубину од 7,3 км са епицентром у округу Тајтунг, ретко насељеном делу острва, саопштио је тајвански метеоролошки биро.
Претходно је Европски медитерански сеизмолошки центар (ЕМСЦ) јавио да је епицентар потреса био на дубини од једног километра и да је земљотрес имао магнитуду 6,5 степени.
Ејприл Јао, комесарка округа Тајтунг, написала је на својој Фејсбук страници да је потрес био изузетно јак, док је званична Централна новинска агенција показала слику флаша које су попадале са полица у радњи у Тајтунгу.
Тајванска ватрогасна служба саопштила је да још није добила извештаје о штети. Државна компанија Таипауер саопштила је да није било прекида у снабдевању електричном енергијом на источној обали Тајвана.
Потрес се могао осетити широм Тајвана, саопштила је метеоролошка служба. Зграде су се накратко тресле у главном граду Тајпеју.
Тајван се налази близу споја две тектонске плоче и подложан је земљотресима. Више од 100 људи је погинуло у земљотресу на југу Тајвана 2016. године, док је у земљотресу јачине 7,3 степена Рихтерове скале погинуло више од 2.000 људи 1999. године.
Foto: Printskrin/emsc
БОНУС ВИДЕО: Кордони полиције обезбеђују главне раскрснице у Београду
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ: Око 500 људи у Харковској области добило руске пасоше
17. 09. 2022. у 20:04 >> 15:55
ОЛАФ ШОЛЦ ШОКИРАО ЈАВНОСТ: Разговори са Путином су увек пријатељског тона
17. 09. 2022. у 10:30
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)