ПРЕИСПИТАТИ ПОЛИТИКУ САНКЦИЈА РУСИЈИ: Орбанов саветник - Москва је енергетски гигант а ЕУ патуљак
САНКЦИЈЕ које је Европска унија увела Русији нису оправдале очекивања, па ће вероватно бити преиспитане у новој политичкој сезони, изјавио је политички саветник мађарског премијера Балаша Орбана.
Мађарски парламент, Фото А. Шошкић
Идеја да су могуће ефикасне антируске санкције била је „апсурдна“, рекао је он. „У специјализованој литератури се такође каже да санкције функционишу када их велики играч примени против малог. С тим у вези, ако погледате енергетски сектор, ситуација је управо супротна: Русија је енергетски гигант, а Европа патуљак“, напоменуо је политичар.
Као резултат тога, према Орбану, „није стављен на колена руски енергетски сектор, већ Европа“. "Због тога, ову политику треба преиспитати. Ово ће бити наредна европска политичка сезона", закључио је Орбан.
После почетка специјалне војне операције денацификације и демилитаризације Украјине, Запад је појачао санкциони притисак на Русију, што је довело до повећања цена струје, горива и хране у Европи и САД. Руски председник Владимир Путин раније је изјавио да је политика обуздавања и слабљења Русије дугорочна стратегија Запада, а санкције су задале озбиљан ударац целокупној глобалној економији. Према његовим речима, главни циљ Запада је да погорша животе милиона људи.
Препоручујемо
"ЕВРОПА ЈЕ ОСУЂЕНА НА КОЛАПС": Поруочио је економски аналитичар Туомас Малинен
10. 09. 2022. у 13:22
РАДИЈАТОРИ ТОПЛИ ОД 15. ОКТОБРА: Највеће топлане у Србији спремне за зимску сезону
10. 09. 2022. у 09:21
"ТО НИЈЕ У ИНТЕРЕСУ ЕВРОПЕ": Мађарска се изјаснила против предлога ЕУ
09. 09. 2022. у 15:49
ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)
ИРАНСКИ Корпус исламске револуционарне гарде тврди да је јутрос лансирао балистичке ракете са експлозивним бојевим главама од једне тоне на аеродром Бен Гурион у Тел Авиву.
05. 03. 2026. у 13:12
РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?
ШПАНСКА министарка одбране Маргарита Роблес оштро је данас одбацила тврдњу генералног секретара НАТО-а Марка Рутеа да постоји "широка подршка" чланица савеза рату који амерички председник Доналд Трамп води против Ирана.
05. 03. 2026. у 12:54
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)