ОДМАХ СУ ПРЕДУЗЕТЕ МЕРЕ: Лавров се огласио после убиства руских дипломата
05. 09. 2022. у 11:50
ПОЈАЧАНЕ су мере заштите руске амбасаде у Кабулу, између осталог, чуваће је и додатне снаге „талибанских власти*“ и контраобавештајних служби Авганистана, изјавио је у руски министар спољних послова Сергеј Лавров.

Фото: ЕПА
- Одмах је предузет комплекс мера за јачање заштите спољног радијуса, укључене су додатне снаге талибанских (покрет Талибана је под санкцијама УН због терористичких активности) власти и обавештајне и контраобавештајне службе Авганистана - рекао је Лавров уочи разговора са министром иностраних послова Таџикистана.
- Надајмо се да ће организаторе овог терористичког акта и његове починиоце ускоро стићи заслужена казна - рекао је шеф руског министарства спољних послова.
Подсећамо, експлозија је одјекнула у Кабулу, у подручју где се налази зграда амбасаде Русије. У питању је терористички напад. Министарство иностраних послова Русије саопштило је да су погинула двојица руских дипломата.
Експлозија се десила када је руски дипломата изашао да прочита списак оних који чекају у реду за визу, саопштио је Хамид Хајдари, бивши главни уредник 1ТВњуз.
Министарство иностраних послова Русије саопштило је да су у нападу терористе-самоубице погинула двојица руских дипломата. Према извору Спутњика, у питању су други секретар амбасаде Шах Махмуд и припадник обезбеђења амбасаде.
Према прелиминарним информацијама, у терористичком нападу је погинуло и повређено више од 25 особа.
Портпарол Кремља Дмитриј Песков осудио је терористички напад који је изведен поред руске амбасаде у Кабулу.
(Спутњик)
Препоручујемо

РУСКЕ ДИПЛОМАТЕ ПОГИНУЛЕ У ЕКСПЛОЗИЈИ: Нови детаљи терористичког напада у Кабулу
05. 09. 2022. у 10:07 >> 11:01

РАТ У УКРАЈИНИ: Украјинске снаге гранатирале погранично село Курске области; Украјинци поново напали Запорошку нуклеарку
05. 09. 2022. у 07:27 >> 22:54

СНАЈКА ЛАЗАРА И ДАНИЦЕ: Мајка јој је глумица коју знамо из култних филмова
04. 09. 2022. у 08:13

РУСКИЊУ ПИТАЛИ КАКО ЈЕ У СРБИЈИ, А ОНА СВЕ ШОКИРАЛА ОДГОВОРОМ: Коментари непрестано пљуште (ВИДЕО)
СТРАНЦИ који не познају најбоље географију Европе често мешају Србију и Сибир, па у ту рачуницу понекад додају и Сирију, а у прилог томе говоре бројне ситуације када нас је неко упитао одакле смо и да ли је ту много хладно.
29. 01. 2023. у 17:33

КИНЕСКИ РЕЦЕПТ ЗА ХЛЕБ НА ПАРИ: Брзе и укусне погачице (ВИДЕО)
Рецепт за укусне погачице који потиче из Кине.
30. 01. 2023. у 20:19

ЈЕЗЕРО У СРБИЈИ КРИЈЕ ЈЕЗИВУ ПРИЧУ: Легенда кружи - а ОБЛИК тера страх у кости
ЗАНИМЉИВЕ, али и језиве приче везују се за језеро Ћелије.
30. 01. 2023. у 12:48
Коментари (1)