ВЕЛИКИ ДАН ЗА ДВЕ СИЛЕ: Председник кинеског парламента посетиће Русију
ПРЕДСЕДНИК Парламента Кине Ли Жаншу присуствоваће седмом Источном привредном форуму у Владивостоку.
Фото: AP Photo/Alexander Zemlianichenko, Pool, File/Shutterstock/Илустрација
Тако ће Ли Жаншу постати највиши кинески званичник који ће посетити Русију од почетка рата у Украјини.
Ли, председник Сталног одбора Националног народног конгреса, боравиће у службеној посети Русији, Монголији, Непалу и Јужној Кореји од среде до 17. септембра. Он ће током свог боравка у Русији суделовати на четверодневном форуму, који би требало да почне у понедељак.
Кинески председник Си Ђинпинг и руски председник Владимир Путин најавили су стратешко партнерство "без ограничења" у фебруару, недељама пре почетка руске специјалне војне операције у Украјини.
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ: Украјинци „екскалибурима“ гађали мост у Херсону; Доњецк поново мета украјинске артиљерије
04. 09. 2022. у 07:19 >> 22:42
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.
28. 01. 2026. у 07:48
ВОЈСКА НА УЛИЦАМА ПЕКИНГА Кина у фази унутрашњег обрачуна: Хапшења у врху армије за издају у корист САД (ВИДЕО)
КИНА се суочава са једним од најтежих тренутака унутрашње политичко-безбедносне нестабилности у последњој деценији.
28. 01. 2026. у 07:00
ДА ЛИ ЈЕ ТРАМП ЗАСПАО УСРЕД САСТАНКА? "Не! Погледајте, било је прилично досадно!" (ВИДЕО)
ДА ЛИ је заспао или му је само било досадно? За америчког председника Доналда Трампа, све је у оку посматрача, каже он.
30. 01. 2026. у 10:24
Коментари (0)