ИНДИЈА ОГРАНИЧАВА ИЗВОЗ БРАШНА: Покушај обарања цена на домаћем тржишту
Индија је ограничавила извоза пшеничног брашна, у покушају да обори цене на домаћем тржишту, наводи се у саопштењу владе. Тај потез је уследио пошто је Њу Делхи средином маја забранио извоз пшенице како би обезбедио домаће снабдевање усред топлотног таласа, који је угрозио жетву и довео цене до рекордног скока.
Фото: ЕПА
Прошлог месеца влада је проширила политику на пшенично брашно, али је није забранила његов извоз, али захтевајући да трговци обезбеде дозволу пре слања производа у иностранство. Међутим, забрана извоза пшенице је утицала на повећање потражње за индијским пшеничним брашном и убрзавање извоза брашна, који је порастао за чак 200 одсто у односу на исти период прошле године, између априла и јула 2022. Као резултат тога, цене на домаћем тржишту су такође порасле, што је приморало влада да интервенише.
Препоручујемо
ЗАБРИЊАВАЈУЋЕ: Утицајни млади Американац велича Хитлера - сматра да је био "КУЛ" (ВИДЕО)
25. 01. 2026. у 22:34
"ТРАМП ТАМО ДА ИЗБАЦИ 1000 ВОЈНИКА НА ОСТРВО, НИКО МУ СЕ НЕЋЕ СУПРОСТАВИТИ" Вучић о Гренланду - Када питам а како Косово, сви спусте главу!
ГОВОРЕЋИ јутрос у емисији "Јутро" на Телевизији Прва, председник Србије Александар Вучић дотакао се и лицемерја међународне заједнице када је у питању однос који сада имају по питању Гренланда и онај који су некада имали по питању Косова и Метохије.
25. 01. 2026. у 13:20
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"
ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.
25. 01. 2026. у 20:42
Коментари (0)