ДУХОВНЕ УБИЦЕ ЕВРОПЕ: Желе да створе "Сједињене државе" без суверенитета и националног интегритета

В.Н.

21. 08. 2022. у 21:46

ПРИВАТНЕ глобалне корпорације намеравају да претворе Европску унију у „Сједињене државе Европе“ без суверенитета, изјавио је председник мађарског парламента Ласло Кевер.

ДУХОВНЕ УБИЦЕ ЕВРОПЕ: Желе да створе Сједињене државе без суверенитета и националног интегритета

Фото:АП/Сара Спирковић

 - Приватне глобалне корпорације, које се обично налазе ван Европе, желе да Европску унију претворе у Сједињене Европске Државе, у федерацију, па чак и у империју, у којој би све садашње националне државе ЕУ – укључујући Словачку и Мађарску – потпуно изгубиле самоопредељење и слободу деловања - рекао је Кевер, говорећи на отварању фестивала мађарске народне уметности у словачком граду Жељезовце, где половину становништва чине етнички Мађари.

Према његовим речима, то има за циљ да приватне корпорације „трајно и искључиво“ стичу материјалне и духовне ресурсе држава чланица.

 - Због тога ће данас и у наредним годинама народи Карпатског басена или заједно освојити будућност или изгубити своје земље, државе и идентитете, све оно што су стекли у прошлости - додао је Кевер.

Политичар је нагласио да је против „финансијске моћи глобализма“ за националне државе „оружје самоодбране“ „задржавајућа и стваралачка снага својствена националном идентитету“.

Ковер је претходно организаторе „културе отказивања” назвао „духовним убицама” и рекао да, скривајући се иза речи о демократији и људским правима, лишавају друштво слободе, вере, културе и традиције.

БОНУС ВИДЕО:

ИСТОРИЈСКИ ЛЕТ: Стрелка и Белка пре 62 године биле први свемирски путници

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ЕПСКИ СКАНДАЛ: Испливао снимак, жреб за Светско првенство намештен!? (ВИДЕО)