РУСКО МИНИСТАРСТВО ОДБРАНЕ: Уништено складиште муниције за ХИМАРС код Одесе (ВИДЕО)

В.Н.

21. 08. 2022. у 20:04

РУСКА морнарица уништила је ракетама Калибр складиште ракета за америчке системе ХИМАРС у Одеској области, саопштило је Министарство одбране.

РУСКО МИНИСТАРСТВО ОДБРАНЕ: Уништено складиште муниције за ХИМАРС код Одесе (ВИДЕО)

Фото: Профимедиа

 - Високо прецизне ракете дугог домета на мору „Калибр” у области села Мајорскоје, Одеска област , уништиле су складиште муниције са ракетама за америчке вишецевне ракетне системе ХИМАРС и противавионски системи - наводи се у саопштењу.

Поред тога, депо горива 102. бригаде територијалне одбране уништен је ударом оперативно-тактичке авијације Ваздушно-космичких снага у рејону Гуљај Поља Запорошке области.

Тамо је било ускладиштено више од 100 тона дизел горива за војну опрему.

Русија од 24. фебруара спроводи војну операцију у Украјини.

Владимир Путин је њен задатак назвао „заштитом људи који су већ осам година били изложени малтретирању и геноциду од стране кијевског режима“.

Према његовим речима, крајњи циљ операције је ослобађање Донбаса и стварање услова који гарантују безбедност саме Русије.

Руска војска је заједно са снагама ДНР и ЛНР у потпуности заузела територију Луганске Народне Републике и значајан део Доњецка, укључујући Волноваху,  Маријупољ и Свјатогорск, као и целу Херсонску област, Азовске области Запорожја и део Харкова.

БОНУС ВИДЕО:

"УРАГАН" ПОНОВО ДЕЈСТВУЈЕ: Најновији снимци Министарства одбране Русије

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.

14. 03. 2026. у 11:54

Коментари (0)

САРАЈЕВСКИ ШАРМ НА ДОРЋОЛУ: Бранко Ђурић Ђуро озбиљно насмејао публику у Фондацији Mozzart