"НОВА ПРОВОКАЦИЈА" Захарова: Москва ће адекватно реаговати на протеривање руског дипломате
МОСКВА ће адекватно одговорити на протеривање и проглашење персоном нон грата руског дипломате у Румунији, јер је то извршено под измишљеним изговорима, изјавила је портпаролка Министарства иностраних послова Русије Марија Захарова.
Foto: Tanjug/Alexander Demyanchuk/TASS Host Photo Agency Pool via AP
- Наравно да ћемо адекватно одговорити на румунски демарш, а о предузетим мерама ћемо накнадно информисати - рекла је она.
Захарова је подвукла да је персоном нон грата проглашен руски дипломата без основа и под измишљеним разлозима.
- Реч је о новој провокацији, реализованој по сценарију који је у последњих неколико месеци био неколико пута виђен у већини земаља-чланица ЕУ и НАТО. Шаблонске акције румунских власти би требало да буду демонстрација лојалности западним корпоративним ставовима. Овде се не разматра независна, национално оријентисана линија Букурешта, што само погоршава ситуацију - додала је портпаролка Министарства иностраних послова Русије.
Власти Румуније су 19. августа прогласиле једног руског дипломату персоном нон грата и он би требало да напусти земљу у наредних недељу дана.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО - Дирљив сусрет оца са децом у Мариупољу: Нису се видели месецима, а онда су покуљале емоције
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ: "Панцири" бране Севастопољ, погледајте како дејствују по непријатељским циљевима (ФОТО/ВИДЕО)
20. 08. 2022. у 07:17 >> 21:41
РУСИЈА УПОЗОРИЛА НА НАЈГОРИ СЦЕНАРИО: Украјина би могла да изазове нови Чернобиљ (ФОТО)
18. 08. 2022. у 16:25
ПИЛОТИ ЗАСПАЛИ: Пропустили слетање у Адис Абебу - "дубоко забрињавајући инцидент"
20. 08. 2022. у 09:47
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (1)