"ПРОВОКАЦИЈЕ НЕ СМЕЈУ ОСТАТИ САКРИВЕНЕ ОД ОЧИЈУ ЈАВНОСТИ" Русија затражила седницу СБ УН због украјинског гранатирања Запорошке нуклеарке
ЗАМЕНИК сталног представника Русије при Уједињеним нацијама Дмитриј Пољански саопштио је да је Русија тражила одржавање седнице Савета базбедности УН за 11. август због гранатирања Запорошке атомске централе.
Фото: Новости
Како је истакао, „украјинске провокације не смеју остати сакривене од широке јавности“.
Подсетимо, Москва је у понедељак оптужила Кијев за покушај претварања Европе "у таоца" гранатирањем нуклеране електране Запорожје на југу Украјине.
Руско Министарство спољних послова саопштило је да жели да Међународна агенција за атомску енергију (ИАЕА) посети електрану, али да Кијев блокира потенцијалну посету.
Реч је о највећој атомској централи у Европи.
БОНУС ВИДЕО:
ДЕЈСТВО РУСКЕ АРТИЉЕРИЈЕ: Извештачи "Новости" на положају у близини Јасиновате
Препоручујемо
РАЗГОВАРАО ЈЕ СА РАТНИМ ЗАРОБЉЕНИЦИМА: Стивен Сигал снима документарац о рату у Донбасу
09. 08. 2022. у 23:59
КАДИРОВ САОПШТИО УДАРНУ ИНФОРМАЦИЈУ: Још једна велика победа руске војске (ВИДЕО)
09. 08. 2022. у 10:55
ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)
ИРАНСКИ Корпус исламске револуционарне гарде тврди да је јутрос лансирао балистичке ракете са експлозивним бојевим главама од једне тоне на аеродром Бен Гурион у Тел Авиву.
05. 03. 2026. у 13:12
РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?
ШПАНСКА министарка одбране Маргарита Роблес оштро је данас одбацила тврдњу генералног секретара НАТО-а Марка Рутеа да постоји "широка подршка" чланица савеза рату који амерички председник Доналд Трамп води против Ирана.
05. 03. 2026. у 12:54
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)