КОНЗЕРВАТИВЦИ ВОДЕ: У анкетама пред изборе у Италији десничарски блок на путу да освоји већину
ИТАЛИЈАНСКИ претежно десничарски блок на путу је да освоји огромну већину у оба дома парламента на изборима следећег месеца, показала је данашња студија истраживачког центра Института Катанео.
Фото: АП
Конзервативни савез води у истраживањима јавног мњења уочи септембарског гласања што се делом приписује и поделама његових противника, преноси Ројтерс. Додаје се да ће десничарска Браћа Италије бити појединачно најјача партија.
Наводи се да би на основу својих предизборних обећања о смањењу пореза и већим пензијама конзервативни савез уколико победи могао да "утегне" италијанске јавне финансије, а од тог блока се очекује и да сузбије илегалну имиграцију.
Студија заснована на најновијим анкетама сугерише да би десна алијанса могла да има 245 посланика од 400 у Већу и 127 од 200 у Сенату. Конзервативни блок укључује крајње десничарску Браћу Италије Ђорђе Мелони, десничарску Лигу Матеа Салвинија, конзервативну Форца Италија Силвија Берлусконија и неколико мањих савезника са центра.
Леви центар на челу са Демократском странком (ПД) Енрика Лете може да оцекује 107 посланика у доњем дому и 51 у Сенату, док би остатак места био подељен између странака ван ових главних блокова, показало је истраживање.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ЈЕСТЕ, ШЕСТ ГОДИНА СМО ГЛУМИЛИ ПАР" Рада о вези са Миланом, ставила тачку на спекулаије: "Поповић нас је натерао..."
"МЕНЕ је то тада сметало, нисам се сналазила..."
07. 07. 2026. у 09:36
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)