"НИЈЕ БИО СВЕСТАН ТОГА": Бајден није био обавештен о рацији на дом бившег председника Трампа
АМЕРИЧКИ председник Џозеф Бајден није био унапред обавештен о рацији на дом бившег председника Доналда Трампа на Флориди, саопштила је данас Бела кућа, истичући да Министарство правде води истрагу независно.
Фото: Танјуг/AP Photo/Susan Walsh
- Председник није био обавештен, није био свестан тога, нити је ико из Беле куће знао за то - рекла је новинарима портпаролка Беле куће Карин Жан-Пјер, пренео је Ројтерс.
Бивши амерички председник Трамп рекао је данас да су агенти ФБИ извели рацију на његовом имању Мар-а-Лаго на Флориди и да су током претреса обили сеф.
Како су навела два извора упозната са ситуацијом, ФБИ је претражио Трампову резиденцију на основу налога у оквиру истраге о могућем незаконитом уклањању и уништавању докумената Беле куће након његовог председавања, пренео је раније Гардијан.
Фото АП
Трамп је у саопштењу навео да је “његов дивни дом Мар-а-Лаго у Палм Бичу под опсадом и да га је окупирала велика група агената ФБИ.
- Чак су ми обили и сеф - рекао је Трамп.
Додао је да је сарађивао са свим релевантним владиним агенцијама и да "ненајављени упад" у његов дом није био потребан нити примерен.
БОНУС ВИДЕО:
РАКЕТИРАН ХОТЕЛ "ДОНБАС ПАЛАС": Настрадала једна особа
Препоручујемо
ШТА ЈЕ ФБИ НАШАО У КУЋИ ДОНАЛДА ТРАМПА: Постоји 5 потенцијалних могућности
09. 08. 2022. у 15:03
ОВО ЈЕ ЋЕРКА ЈОВАНА МЕМЕДОВИЋА: Ретко је виђамо, а краси је ИЗРАЗИТА лепота
09. 08. 2022. у 08:33
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)