ХАБЕК ПОРУЧИО: Одобравање Северног тока 2 ће довести до капитулације Европе
ПУШТАЊЕ у рад гасовода Северни ток 2 довешће до капитулације Европе пред Русијом, изјавио је вицеканцелар, немачки министар економије Роберт Хабек, преноси Ханделсблат.
Роберт Хабек, Фото АП
Гасовод у дужини од 2.460 километара пролази по дну Балтичког мора. Требало је да се годишње испумпа 55 милијарди кубних метара гаса из Русије у Немачку. Инфраструктура је била спремна за рад још у септембру 2021. године, али је 22. фебруара 2022. немачки канцелар Олаф Шолц зауставио сертификацију Северног тока 2.
Препоручујемо
МЕМЕДОВИЋ СЕ ПОХВАЛИО ЛИНИЈОМ: Објавио слику како излази из реке - у доброј форми у 7. деценији (ФОТО)
26. 07. 2022. у 12:52 >> 13:08
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.
29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (8)