НИКО НИЈЕ ОТКАЗАО ЗИМУ: Медведев - Ускоро долазе хладни дани
ЗАМЕНИК председавајућег Савета безбедности Русије Дмитриј Медведев упозорио је данас, коментаришући гасну кризу због рата у Украјини, да "ускоро долази" зима у Европу, а да су "алтернативна снабдевања гасом, нафтом и угљем скупа или једноставно нереална".
Фото: AP - Alexei Nikolsky
-Ускоро стиже хладноћа, навео је на Телеграму Медведев, пренео је Ројтерс.
-Нико није отказао зиму, а алтернативна снабдевања гасом, нафтом и угљем су скупа или једноставно нереална, рекао је бивши председник Русије.
Кремљ је саопштио данас да турбина за гасовод Северни ток 1, највећи цевовод ка Европи, још није допремљена са ремонта у Канади, а од сутра се очекује да буде преполовљен проток гаса кроз тај гасовод због обуставе рада још једне турбине.
Европска унија оптужује Русију да прибегава економској уцени, док московске власти тврде да је смањена испорука гаса Европи последица техничких проблема и западних санкција због руске војне операције у Украјини.
БОНУС ВИДЕО - ПОГЛЕДАЈТЕ РУСКЕ ТЕНКОВЕ У АКЦИЈИ: Снимци ДНР приказују нападе на положаје украјинске војске
Препоручујемо
МАЂАРСКА ОДБАЦИЛА „НЕИЗВРШИВИ“ ПЛАН ЕУ: Будимпешта против смањења потрошње гаса
26. 07. 2022. у 16:00
ЗАХАРОВА ОДРЖАЛА БУКВИЦУ ЕУ: Испоруком оружја Украјини затварате очи пред корупцијом
26. 07. 2022. у 00:40
МЕМЕДОВИЋ СЕ ПОХВАЛИО ЛИНИЈОМ: Објавио слику како излази из реке - у доброј форми у 7. деценији (ФОТО)
26. 07. 2022. у 12:52 >> 13:08
ФБИ ОТКРИВА: Ово су три најопаснија хороскопска знака - њих се морате чувати
26. 07. 2022. у 14:27
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)
ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.
30. 12. 2025. у 20:45
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ОВО СУ КРИЛИ: Испливала дуго чувана тајна Ане и Бастијана
РАЗВОД Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера била је једна од главних вести претходне године.
02. 01. 2026. у 08:40
Коментари (3)