МАЂАРИ О БУДУЋНОСТИ ЕВРОПСКЕ УНИЈЕ: Потврдите вредности европских хришћанских корена и културе
МАЂАРСКИ парламент усвојио је на данашњој седници резолуцију по питању става те земље о будућности Европске уније, у којој се наводи да садашњи ЕУ споразуми "нису адекватна основа за сарадњу у време кризе".
Фото: Танјуг/Драган Кујунџић/Депоситпхотос
Резолуција је усвојена са 130 гласова "за", 50 "против" и седам уздржаних, преноси агенција МТИ.
Због рата у Украјини и "исхитрених" одлука ЕУ о увођењу санкције Русији, континент се суочава са периодом "кризе и неизвесности", пише у резолуцији.
Као одговор на промену ситуације, мађарски парламент предлаже да се у европским уговорима потврде вредности европских хришћанских корена и културе.
Европска комисија, додаје се, такође треба да се прогласи политички и идеолошки неутралном.
Све државе треба да имају право да одлуче са ким желе да живе, стоји у резолуцији.
Мађарска предлаже такође формирање заједничке европске војске, увођење забране блоку да даље узима кредите и противи се циљу "јаче интеграције уније", наводи се у документу.
Поред тога, Будимпешта предлаже да посланике за Европски парламент делегирају национални парламенти и позива да се заштита аутохтоних мањина утврди у уговорима и да се ојачају изгледи земаља Западног Балкана за европске интеграције, преноси МТИ.
БОНУС ГАЛЕРИЈА: "Легионари" и "цезари" марширали Паризом - војна парада за дан Бастиље
БОНУС ВИДЕО: ЛОВЦИ-БОМБАРДЕРИ СУ-34 ИЗНАД УКРАЈИНЕ - Снимак Министарства одбране Русије о дејству авијације
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (2)