БРИТАНЦИ СУ ПОЗВАНИ ДА ШТЕДЕ ВОДУ: Рекордна потрошња, несташице се очекују 2050. године

П. З. С. / риа.ру

14. 07. 2022. у 17:45

БРИТАНСКА компанија South East Water, одговорна за водоснабдевање југоистока Енглеске, позвала је грађане да штеде воду због њене рекордне потрошње.

БРИТАНЦИ СУ ПОЗВАНИ ДА ШТЕДЕ ВОДУ: Рекордна потрошња, несташице се очекују 2050. године

С.Б.


-Пошто се предвиђа да ће се топло време у региону наставити најмање следеће недеље, са температурама до 30 степени, молимо купце да паметно троше воду, наводи се у саопштењу компаније.

У саопштењу се истиче и да због дуготрајних суша и високих температура у летњем периоду може доћи до несташице воде за пиће до 2050. године. С тим у вези, компанија је предложила низ мера за њено спасавање.

-Да би се спречио губитак воде... постоји наменски тим који тражи, надгледа и поправља цурења 24 сата на дан на 9.000 миља водовода... Током протеклих 12 месеци, близу 20 милиона фунти потрошено је на поправљање и откривање цурења у нашем водоснабдевању“, наводи се у саопштењу.

Поред тога, South East Water позвала је британске грађане да откину црева за заливање биљака и за то користе воду из базена, да се краће туширају и користе машину за веш и судове само када су пуне.

Раније је и немачки емитер РББ позвао своје гледаоце да штеде воду због рекордне потрошње воде у Берлину и Бранденбургу у условима преовлађујућих врућина.

БОНУС ВИДЕО: НАЈНОВИЈЕ БЕСПИЛОТНЕ ЛЕТЕЛИЦЕ - Дронови који чувају српско небо

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

Нова опрема за школу, бољи услови за таленте: Фондација Mozzart верна подршка образовању