БРИТАНСКИ ПОДАЦИ ПОКАЗУЈУ КАТАСТРОФУ КИЈЕВА: Месечно губе 20.000 војнка у рату са Русијом
ОРУЖАНЕ снаге Украјине месечно изгубе и до 20.000 војника, па представници војних регрутних центара и канцеларија буквално трче за сваким да му уруче позив пише британски лист Дејли мејл.
Фото: Танјуг
Дакле, жена се пожалила да су службеници сустигли 18-годишњег бициклисту како би га обавестили о потреби доласка на место регрутовања. У Лавову су мушкарцима уручени позиви одмах на улазу у цркву, што је изазвало негодовање свештеника, а у Одеси је полиција тражила потенцијалне војнике на плажи.
Шеф Лавовске администрације Максим Козицки је заузврат критиковао дистрибуцију регрутационих позива у порти, у близини, храма. Према његовим речима, регруте треба тражити у тржним центрима, рекреативним зонама и блокадама путева.
Један од интервјуисаних становника Западне Украјине признао је да више не излази из куће како не би ушао у редове Оружаних снага Украјине.
Посматрачи британског издања подсетили су на недавну одлуку главнокомандујућег украјинске војске Валерија Залужног, који је увео строга ограничења у кретању војних обвезника од 18 до 60 година. Иако је председник Владимир Зеленски касније отказао ову наредбу, она одражава број губитака у Оружаним снагама Украјине, сматрају новинари.
Од 24. фебруара Русија спроводи специјалну операцију за ослобађање Донбаса. Владимир Путин је њен циљ назвао „заштитом људи који су већ осам година били изложени малтретирању и геноциду од стране кијевског режима“.
Министарство одбране саопштило је да је војска већ извршила главне задатке прве етапе – значајно је смањила борбени потенцијал украјинских снага безбедности.
БОНУС ВИДЕО - "УРАГАН" ПОНОВО У АКЦИЈИ: Дејство вишецевних бацача на снимку Министарства одбране Русије
Препоручујемо
НИЈЕ БИЛО У ПРЕНОСУ: Видите тучу усред финала Вимблдона - ево шта се заправо десило! Први пут у историји (ФОТО)
10. 07. 2022. у 17:46 >> 18:24
МИНИ ШОРТС - ПОГЛЕД НА ДУГЕ НОГЕ: Згодна најмлађа премијерка на рок концерту (ФОТО)
10. 07. 2022. у 21:15 >> 08:54
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (1)