АГОНИЈА КИЈЕВА: Зеленски наредио поновно заузимање Донбаса и Крима

П. З. С. / риа.ру

10. 07. 2022. у 22:41

ДЕПУТАТ Државне думе из региона Крим Михаил Шеремет назвао је политичку агонију наређење Владимира Зеленског да се поново заузму региони јужне Украјине које је ослободила руска војска.

АГОНИЈА КИЈЕВА: Зеленски наредио поновно заузимање Донбаса и Крима

Фото: Shutterstock/Илустрација


Украјински министар одбране Алексиј Резников је у интервјуу за британски лист Тајмс рекао да је Зеленски наредио војсци да ослободи јужну територију земље. У ту сврху се окупљају „милионске борбене снаге опремљене западним оружјем“.

-Зеленски и његова злочиначка клика губе на свим фронтовима, али настављају да гурају Украјину ка неизбежном колапсу. Немају шансе да заузму територије које је ослободила наша војска. Оваква наређења су политичка агонија режима Зеленског, која неће трајати. Ове бомбастичне изјаве немају ништа заједничко са стварношћу, јер немају ни снаге, ни способности, ни средстава, ни борбеног духа, рекао је Шеремет за РИА Новости.

Према његовим речима, никакво снабдевање западног наоружања неће спречити Русију да оствари циљеве зацртане специјалном војном операцијом.

Русија је 24. фебруара започела војну операцију у Украјини. Председник Владимир Путин назвао је њен циљ „заштитом људи који су већ осам година били изложени малтретирању и геноциду од стране режима у Кијеву“.

За то је, према његовим речима, планирано да се изврши „демилитаризација и денацификација Украјине“, да се приведу правди сви ратни злочинци одговорни за „крваве злочине над цивилима“ у Донбасу.

Како је саопштило Министарство одбране Русије, Оружане снаге нападају само војну инфраструктуру и украјинске трупе и од 25. марта су завршиле главне задатке прве етапе – значајно су смањиле борбени потенцијал Украјине. Главни циљ је ослобођење Донбаса.

БОНУС ВИДЕО - РУСКИ "АЛИГАТОР" И "КРОКОДИЛ" У АКЦИЈИ: У бришућем лету јуре ка украјинским положајима

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (4)

СЛУЧАЈНО САМ САЗНАО ДА ИМАМ ЛЕУКЕМИЈУ : Бившем водитељу Пинка живот се преко ноћи окренуо