УКРАЈИНЦИ ГРАНАТИРАЛИ СВОЈУ БОЛНИЦУ: Модерним вишецевним ракетним бацачима гађају Херсон

Танјуг

10. 07. 2022. у 16:10

ГРАДСКА клиничка болница у Херсону, на југу Украјине, оштећена је у гранатирању које су извеле украјинске трупе, саопштила је полиција Херсонске области.

УКРАЈИНЦИ ГРАНАТИРАЛИ СВОЈУ БОЛНИЦУ: Модерним вишецевним ракетним бацачима гађају Херсон

Фото Танјуг/АП

У саопштењу на Телеграму наведено је да украјинске трупе у гранатирању користе и америчке ракетне системе ХИМАРС, преноси РИА Новости.

Генералштаб Оружаних снага Украјине саопштио је јутрос да су украјинске ракетне и артиљеријске јединице извеле два удара на командна места и складишта муниције руских снага у области Чернобајевке, пренео је Униан.

Херсонска област се налази на југу Украјине и под контролом је руских снага.

Ракетне системе ХИМАРС Украјини су испоручиле САД како би гађали руске мете.

Подсећамо, 24. фебруара је Русија покренула "специјалну војну операцију демилитаризације и денацификације Украјине".

Владимир Путин је рекао да је њен циљ "заштита људи који су већ осам година били изложени геноциду од стране кијевског режима".

БОНУС ВИДЕО:

УНИШТЕНА ДВА АМЕРИЧКА СИСТЕМА ХИМАРС: Министарство одбране Русије објавило снимак

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)

Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)

У балистичком ракетном нападу на Димону, град на југу Израела, повређено је 47 људи, који су запослени у болници. Већина повреда је узрокована шрапнелима, према израелској служби за хитне случајеве Маген Давид Адом. Димона се налази око 13 километара од нуклеарног истраживачког центра Негев.

21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08

Коментари (0)

ЦЕО СВЕТ ИМ СЕ СМЕЈЕ: Урнебесан снимак из Хрватске шири се планетом брже од било чега (ВИДЕО)