КРАЈ ДРАМЕ У ГРЧКОЈ: После 18 сати потраге пронађен још један нестали Македонац
ЈОШ један од тројице македонских туриста, који су нестали у узбурканом мору код Посидија на Халкидикију, пронађен је данас жив, после више од 18 сати потраге, јављају македонски медији.
Фото М. Анђела
Претходно је синоћ пронађен још један од тројице пријатеља из Северне Македоније, који су нестали након што су, после рођенданске прославе, ушли у море на плажи Мити, не обазирући се на јак ветар и таласе.
Како преноси Телма, 30-годишњег држављанина Северне Македоније данас је пронашао теретни брод који је пловио под заставом Гибралатра и његово здравствено стање је добро. Он је пребачен у болницу.
Градоначелница Касандре Анастасија Халкија рекла је за солунски портал да је пронађени држављанин Северне Македоније највероватније преживео више од 18 сати у мору захваљујући доброј кондицији и смирености, наводи Плус инфо.
Грчки Екатимерини објавио је раније да су Обалску стражу обавестили купачи који су видели тројицу младића како их је однела морска струја, а акција спасавања почела је синоћ око 19 часова.
Локално становништво познаје ово место и избегава га, али не и неки од туриста, рекли су мештани грчким медијима и додали да највероватније због северозападних ветрова купачи нису могли да пливају назад на обалу.
Потрага за последњим од тројице несталих се наставља.
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)