КИНЕСКИ ГЛОБАЛ ТАЈМС СТАЈЕ У ОДБРАНУ ДРЖАВА Г20: Земље у развоју желе да решавају проблеме а не да стварају нове сукобе
Г20 није удружење држава које су спремне да слушају Запад, на челу са Сједињеним Државама, пише кинеско издање Глобал Тимеса.
Фото Танјуг/АП
- Г20 није ексклузивни клуб Запада и није платформа у власништву Сједињених Држава. Г20 укључује многе земље у развоју које не играју уз мелодију Вашингтона - навео је Јанг Ксу, виши истраживач на Институту за међународне односе Кина.
Фото: Принтскрин/www.глобалтимес.цн
У материјалу се наглашава да би САД требало да напусте своје „фантазије“ о претварању састанка министара спољних послова Г20 који се одржава у Индонезији у антируску и антикинеску платформу, као што су то учинили са Г7.
- Земље у развоју Г20 су заинтересоване да разговарају о питањима као што су економска нестабилност и криза са храном, а не да покушавају да поделе свет стварањем нових геополитичких сукоба - навели су аутори чланка Ченг Ћингћинг и Ванг Хењи.
Лиу Сјанг, истраживач Кинеске академије друштвених наука, додао је у коментару да ће намере западних земаља да униште Москву економским санкцијама само себи нанети штету.
Министарски састанак Г20 одржава се на Балију од 7. до 8. јула. После почетка руске војне специјалне операције демилитаризације и денацификације Украјине, Запад је појачао санкциони притисак на Москву.
Ове мере су се испоставиле као проблем за сам Запад – довеле су до повећања инфлације и цена хране и горива.
БОНУС ВИДЕО:
УНИШТЕНА ДВА АМЕРИЧКА СИСТЕМА ХИМАРС: Министарство одбране Русије објавило снимак
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
НАЧЕЛНИК АМЕРИЧКОГ ГЕНЕРАЛШТАБА ОПРЕЗАН: Треба одржавати комуникацију са Кином
07. 07. 2022. у 17:05
КИНЕСКИ ДИПЛОМАТА ОГОЛИО ЗЛОЧИНАЧКИ НАТО: Дефанзивни савез? Шала века! (ФОТО)
02. 11. 2022. у 21:05
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске
ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.
14. 07. 2026. у 19:45
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)