ФРАНЦУСКА ВИШЕ НЕ ДОБИЈА РУСКИ ГАС: Снабдевање прекинуто због смањених испорука Немачкој
ИСПОРУКЕ гаса у Француску су обустављен, преноси РИА Новости.
Фото Shutterstock
Ово преноси агенција Франс прес, позивајући се на саопштење француске компаније за транспорт гаса ГРТГаз.
- Француска више не прима руски гас из гасовода. Токови гаса између Француске и Немачке преко Обергхајлбаха су прекинути због смањених испорука из Русије - наводи се.
Тренутно су испоруке гаса Аустрији, Немачкој и Италији умањене, а већ обустављене Бугарској и Чешкој.
Гаспром је у уторак саопштио да је морао да смањи испоруке природног гаса преко гасовода Северни ток због неблаговременог враћања пумпних јединица са редовног одржававања у немачком Сименсу и идентификованих кварова на моторима.
Раније је Европска комисија предложила посебан план за Европску унију чији је циљ постепено смањење зависности од руских снабдевања енергентима. План предвиђа преоријентацију на алтернативне снабдеваче, повећање удела обновљиве енергије и режим штедње.
БОНУС ВИДЕО: САНКЦИЈЕ РУСИЈИ СЕ ОБИЛЕ ШПАНЦИМА О ГЛАВУ: Народ бесан због високих цена бензина
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ИРАН ПОСЛАО ЈАВНУ ПОРУКУ СРБИЈИ: "Ви и ми смо симбол отпора и пркоса - остаћемо јаки и уједињени"
"ОД БЕОГРАДА до Техерана, видљив је исти образац насиља и непоштовања међународног права и људских живота."
25. 03. 2026. у 20:54
Коментари (3)