ЗАПАД ЈЕ ИЗДАО УКРАЈИНУ Италијански социолог: Лагали су Зеленског да ће послати трупе у случају рата

М.Ђорђевић

04. 06. 2022. у 09:26

ЗАПАДНЕ земље прекршиле су обећање да ће послати трупе НАТО-а у Украјину у случају оружаног сукоба у земљи, изјавио је италијански социолог Алесандро Орсини на ТВ каналу Ла7, преноси РИА Новости.

ЗАПАД ЈЕ ИЗДАО УКРАЈИНУ Италијански социолог: Лагали су Зеленског да ће послати трупе у случају рата

Фото: Printscreen

Према његовим речима, војно особље из Сједињених Држава, Италије и Француске извело је вежбе на територији Украјине како би убедило председника Владимира Зеленског да ће Северноатлантска алијанса у случају кризе „послати војнике или помоћи у успостављању зоне забрањеног лета“. али се то није догодило. 

Експерт је ову одлуку назвао „ногом у леђа“.

- Знам да су НАТО, САД, Запад група серијских издајника, па сам се увек плашио да ћемо пре или касније напустити Украјину. У ствари, то смо већ урадили, рекао је Орсини.
Социолог сматра да је један од разлога за ескалацију био агресиван одговор премијера Бориса Џонсона на критике председника Владимира Путина о вежбама НАТО -а у Украјини .

- Све ово западњачко разметање – посебно од Џонсона – између осталог је довело до ове катастрофе, сугерише експерт.

Орсини је такође изразио забринутост да ће Украјина „по други пут бити напуштена“.

Русија је 24. фебруара започела војну операцију у Украјини. Како је саопштило Министарство одбране, Оружане снаге нападају само војну инфраструктуру и украјинске трупе, а 25. марта су извршиле главне задатке прве етапе – значајно су смањиле борбени потенцијал Украјине. Главни циљ према руском војном ресору је ослобођење Донбаса .

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).

10. 01. 2026. у 15:08

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.

10. 01. 2026. у 06:30

Коментари (2)

ПРИНОВА У ПОРОДИЦИ МИТРОВИЋ: Стижу бебе! - Милица не крије срећу