ЗГРОЖЕН САМ НЕКИМ ПОНАШАЊЕМ: Џонсон преузео потпуну одговорност за кршење локдауна
БРИТАНСКИ премијер Борис Џонсон изјавио је да преузима одговорност за кршење епидемиолошких правила у свом кабинету.
Фото Танјуг/АП
- Преузимам пуну одговорност за све што се десило на моје очи. Згрожен сам неким понашањем - рекао је Џонсон у парламенту након објављивања извештаја о забавама у Даунинг стриту током забране окупљања.
У извештају се наводи да одговорност за културу понашања која је довела до кршења правила у кабинету премијера Бориса Џонсона морају да сносе они на највишој функцији.
Џонсон је кориговао и претходну изјаву пред парламентом да су правила поштована сво време додајући да није знао да су на тим скуповима чланови његовог кабинета прекршили правила.
- Није утврђено да је моје присуство у тим тренуцима, кратко као што је било, било изван правила. Али јасно је да то није био случај за неке скупове са којих сам отишао и друге забаве кад чак нисам ни био у згради - рекао је британски премијер, преноси Ројтерс.
Џонсон је поново упутио извињење због присуства на забави поводом његовог рођендана у јуну 2020. године због чега му је изречена новчана казна.
БОНУС ВИДЕО:
ВОЈСКА ДНР У "АЗОВСТАЉУ": Погледајте изблиза рушевине челичане и тајне подземне просторије
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)