ЗАХАРОВА: Улазак Шведске и Финске у НАТО даје Русији одрешене руке
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе "гурајући" Финску и Шведску да уђу у НАТО дају одрешене руке Русији, изјавила је данас портпаролка Министарства спољних послова Русије Марија Захарова.
Фото: Профимедиа
- То што сада Финска и Шведска раде под притиском Вашингтона, али не и њихови народи, већ њихове политичке снаге, дају одрешене руке Русији, рекла је Захарова у емисији "Соловјов лајв", преноси Спутњик.
Додала је да то морају да имају на уму када следећи пут "измисле још једну руску претњу" прехрамбеној и енергетској безбедности.
Раније данас је председник финског парламента Мати Ванханен саопштио да је парламент одобрио да Финска затражи чланство у НАТО.
Шведска мањинска влада социјалдемократа јуче је озваничила одлуку о подношењу захтева за чланство у НАТО.
БОНУС ВИДЕО: ВОЈСКА ДНР НА ПРИЛАЗУ АВДЕЈЕВКИ: Преглед напуштених положаја Украјинаца
Препоручујемо
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)